Popis speciálních předmětů pro pány

Druhá část kroniky, tentokrát pojednávající o předmětech vzácných které však jdou použít jen lidmi. Tyto předměty jsou buď součástí pokladů dračích vládců, nebo byli dávno zapomenuty kdesi v ruinách starých-již dávno pohřbených měst. Někteří stále vypráví legendy o jejich moci, najdou se i tací kteří tvrdí, že je na vlastní oči viděli, ovšem kde se ukrývají, to nikdo netuší. Lze je najít pouze náhodou a s dávkou štěstí.

Bič nářků

Dříve nástroj života, nyní nástroj bolesti

Tento bič byl stvořen z páteře tak ohebné a tvrdé, že ji nic rozbít nedokáže. Ukován lidmi s tím nejčernějším srdcema použit na zlámání vůle těch kteří odporovali jejich vládě. Legenda říká, že tento bič měl u sebe poslední šlechtic z již zapomenutého rodu a že ho stále uchovává ve svých kostěnných rukách kdesi pod hromadou sutin z dříve velkolepého hradu Ajirdan.

Tento bič lze být použit jak k výchovným účelům, tak i jako ozdoba, případně jako zbraň na obranu. (či na jiné věci) 

Esence země

Země jest mocná čarodějka, nakloněna je však tomu kdo její část vlastní

Artefakt popisován jako veliká vzácnost. Říká se že tato ampulka je pouze odlomek ze srdce Matky Země, ovšem nikdo neví zda je to skutečná pravda neboť se dá dosti snadno zaměnit za obyčejný krystal. Mnozí vypráví legendy, ty jsou však vždy jiné a těžko lze říci kde se vlastně artefakt ukrývá ovšem někteří spekulují že by mohl být schován v chrámu samotné Matky.

Málokdo by řekl, že tento malý odlomek dokáže způsobit mnohé škody. Dokáže rozkázat skalám aby se otevřely, či rozkázat kamenům aby utvářeli štíty a stávali se z nich projektily. Ovšem taková moc sebou nese i následky. Krystal se po každém použití vybije a jediné místo kde lze jeho energii znovu dobít je pouze chrám Matky Země.Jezerní esence

Pod vodou se slunce ztrácí, dech se zatajuje, avšak se neztrácí

Esence jezera-mocný artefakt který byl zapečetěn při zrodu Aquanose, vládce všech vod. Najdou se tací kteří ho skutečně viděli na vlastní oči a jen tak tak unikli ze spárů strážců artefaktu ležícího v opuštěném paláci pod vodou. Ačkoliv palác již Aquanos neobývá, jeho strážci zde stále bdí a střeží tento poklad a cesta k chrámu jest plná nebezpečí a nástrah.


Ampulka která dokáže mnohé-nejenže poskytne majiteli dobré vidění pod vodou, ovšem poskytne mu i pod vodou dýchat. Ovšem jen dočasně a to na hodinu maximálně při každém dobití. Esence získává energii z kapek vody které se musí do ampulky nasbírat.

Vulkánský kruh

Krásný zdá se být, však jeho zkáze vše podlehne

Tento prsten byl dříve pouhým kamenem než ho však mocný vládce Inferno nepřetvořil na prsten který s hrdostí nosí na svém drápu. Odkládá ho jen když se ukládá k dlouhému spánku, ovšem vždy ho uloží do pevné a dosti zabezpečené truhly uvnitř kráteru s nejžhavější lávou. Prsten nikdo nestřeží, neboť už tak podle legend je těžké ustát horko a přijít na kloub zámku na truhle.


Tento prsten umožní majiteli přežít lávu a to jakkoliv žhavou, může si tedy dát koupel se svými draky či drakem elementu Ignis, také dokáže zapálit jedním lusknutím cokoliv (krom kamene a vody), ovšem na to je již zapotřebí energie prstenu. Jakmile se tři jezírka vyprázdní, je potřeba vrátit se do jícnu sopky v němž byl prsten ukryt a jezírka opět naplnit.

Jedový zub

Nač míti zbraně, když jed postačí?

Probouzíte se s nekonečnými bolestmi celého těla? Pak jste byli jistě svědkem vlastníka tohoto artefaktu. Možná se nezdá býti tak vzácným ani nijak silným, však nenechte se zmást. Neví se jak vlastně ampulka vznikla, ví se však že je možné do ní nasbírat jed draků elementu Venom a magie v ní ukryta sílu jednu zdvojnásobí. Ampulka není ukryta v žádném chrámu ani v ruinách, je však zahrabána v pokladu samotného Venomiuse.


Jak již bylo řečeno, tato ampulka dokáže pojmout určité množství jedu draků elementu Venom a jejich účinek poté zdvojnásobí. Magie však není věčná, vždy vyprchá po jednom použití a se začátkem dne dalšího se opět obnoví. (lze použít jednou za den). Po použití za den pak po zbytek dne funguje jako obyčejná ampulka.

Přízrak

Vidíš mě, teď zase ne, než se naděješ, čepel ve tvé hrudi je

Přízrak-oblíbená zbraň vládce stínů Shadowa a jeho nejmilejší poklad neboť právě on tuto zbraň stvořil pro své pobavení, časem ho sice omrzel ale stále si ho cenní a střeží jako oko v hlavě. 

Tento meč dokáže po dobu 30 sekund znevyditelnit majitele a ten se může volně pohybovat po tuto dobu kdekoliv či zabíjet aniž by na to někdo přišel. Síla meče se nabíjí během noci a dá se použít dvakrát za den.

Havraní hábit

Ukryt v temnotách, vidí tě, slyší tě, ty však slyíš jen krákání a tichý šum

Havraní hábit ušit na míru pro předchozí generace lovců byl dosti vzácný a pouze ten nejlepší z nejlepších ho mohl vlastnit a využít ve svůj prospěch. Říká se-a je to doloženo i mnoha svitky-že tento hábit dokáže majitele zahalit do temnot a poskytnout mu podobu havrana. Dříve právě tento hábit využíval Tyrael-jeden z nejlepších krotitelů draků-k tomu aby draky nalezl a mohl je bezpečně sledovat, studovat. Hábit je ukryt v hrobce Tyraela a cesta k ní jest plná pastí a kostlivců střežících toto místo.

Tento hábit dokáže poskytnout jednou denně na jednu misi možnost PŘESTROJENÍ kdy se dotyčný změní na havrana a pomůže mu dostat se bezpečně a bez povšimnutí na místo určení, prozkoumat ho.=Úspěch vybrané mise (jedná-li se o misi loveckou) se zvyšuje na 90% procent, ovšem dá se použít jen jednou za den.

Lok-hornův klíč

Jsou věci které se pěnězi koupit nedají, dají se však odemknout.

Tento posvátný artefakt ukoval jeden chudý kovář jménem Lok-horn. Měl to být obyčejný klíč, avšak jednou v noci zdál se mu prapodivný sen. Hlas něžný mu velel aby klíč odnesl do posvátných Dračích hor kde jest vtup do sídel samotných bohů a také je zde rodiště draků. Lok-horn uposlechl a vydal se na strastiplnou cestu, trpěl hlady a žízní, nakonec však dorazil do svého cíle kde byl obdarován bohy pramenitou vodou a jídlem. bohové pak předali Lok-hornovi malý krystal a poradili mu, aby krystal do klíče vložil ve své kovárně. Lok-horn tak učinil a sotva se krystal stal součástí klíče, celý jeho vzhled se změnil na více majestátní a překrásný. Další noc mu bohové zdělili ve snu, že klíč musí střežit za každou cenu, neboť je v něm veliká moc-moc otevřít si cestu k srdci draka. 

Po smrti Lok-horna se klíč ztratil a nikdo ho nikdy nespatřil.

Kdo vlastní tento klíč, dokáže lépe porozumnět drakům, cítit jejich pocity a případně si k nim najít cestu jsou-li draci u majitele krátce. Jinými slovy-dokáže v podstatě lépe ovládat svého draka pomocí citů které díky klíči dokáže přečíst.