Altir Iramar  

Meno postavy: Altir Iramar
Typ pána: Argarian
Pohlavie: Muž 

Majetok

Pence: 50

Inf: 

Pod obvyklým černým pláštěm s kapucí se skrývá nepříliš vysoký, štíhlý chlapec. Díky své velikosti je však rychlý a mrštný. Ač se na první pohled může zdát slabý, nenechte se zmýlit. Není sice nejsilnější, ale žádné tintítko také ne.

Jeho obličej je kulatý, nezdobí ho žádné pihy ani mateřská znaménka. Dominují mu azurově modré oči orámované hustými, tmavými řasami. Tvář je lemována tmavými, šedo-modro-černými vlasy sahajícími téměř po ramena, které na slunci získávají stříbrný odlesk.
Při chůzi se pohybuje velice elegantně a sebevědomě, bystrý pozorovatel si ale uvědomí, že se spíš plíží, jako stín.
Obléká se čistě prakticky, jelikož nemá trvalé obydlí, a ozdoby jsou pro něj jen zbytečné hlouposti, i když by si je mohl dovolit. Jeho oděv se skládá z tuniky, kalhot a neodmyslitelného černého pláště s kapucí. Na koženém opasku má menší pás s otrávenými šipkami, které uspávají a menší dýku. Jiné zbraně nemá a s boji na blízko se raději vyhýbá, i když by se uměl velmi dobře ubránit i s tím, co má.
Potkáte-li Altira bez pláště, je ihned jasné, že Al je nevinný, laskavý, i když trochu smutný člověk. Chyba. Podoba je mocná čarodějka, jeho vzhled je však jen jedna velká lež. Má sice něžnou tvář a vypadá jako nevinnost sama, tímhle zdáním se ale nechala oklamat již pěkná řádka lidí a doplatili na to. Není to zlý člověk, ale od slova 'něžný' má daleko. Vypadá trochu jako dítě, ale je to sebevědomý mladý muž, který jde za tím, co chce. Nic nedělá jen tak pro nic za nic.
Ač je Argarian, ač pochází z rodu mocných pánů, nevyužívá toho. Chodí oblečený jednoduše, vydělává si sám. Chce využít života, podmanit si vše sám, bez pomoci. Má celkem zajímavou rodinu, kterou ale moc často nenavštěvuje. Oni se vyžívají v bohatsví, zatímco on také, ale chce, aby bylo jen a jen jeho. Dalo by se říct, že se dobrovolně stal jakýmsi poutníkem, hledajíc perfektního draka, kterého by si podrobil. Čiší z něj cosi tajemného, nikdo ho moc nechápe, protože většinou ani nemá šanci ho příliš poznat.
Narodil se na konci kruté a nemilosrdné zimy před osmnácti lety jakožto druhorozený syn rodu Iramarů. Už odmalička byl vychován jako pravý Argarian, pohrdajíc všemi ostatními pány, snad kromě Collectorů. Jeho matkou je Ymira Aristelská a otcem Lori Iramar.
Už jako malý mohl draka dostat, ale odmítl. Rodinu to jaksi pobouřilo, ale on jim vysvětlil, že až vyroste, chce si ho ulovit a podmanit sám. Pilně proto trénoval, protože, přeci jenom, draci jsou stále nebezpečná stvoření.