Pravidla hry

Pravidla hraní jsou vytvořena proto, aby naše hra byla jednotná a srozumitelná. Všechny pravidla se bez vyjímky musí dodržovat. Hráč, který naše pravidla nedodrží, bude potrestán podle provinění. 


Pravidla obecná

 • Všichni hráči se budou vzájemně respektovat, nebudou si nadávat, urážet a také je přísný zákaz zesměšňování hráče nebo jeho postavy. 
  Nadávky a vyhrožování bude trestáno jako vyloučení hráče a jeho postavy z našeho RPG na dobu neurčitou. To vše ale samozřejmě záleží na vážnosti situace, na které se musí shodnout minimálně větší polovina adminů. 
 • Pokud se stane, že se u hráčů vyskytne neshoda, hráči se jí pokusí vyřešit klidně a bez zatěžování ostatních hráčů a adminů. Pokud se tak nestane, oba hráči bez zjištění, kdo hádku zavinil budou potrestáni.
 • Pro všechny hráče přísně platí, že musí být aktivní minimálně 3x do týdne. V případě dovolené, nemoci a podobných případů, kdy bude hráč aktivní míň než 3x za týden se musí hráč omluvit alespoň jednomu s adminů - je to přeci slušnost. 
  V případě že by hráč byl neaktivní víc než 2 týdny, některý z adminů mu zašle upozornění. Pokud se hráč neozve do dalších dvou týdnů od poslání zprávy (jeho neaktivita by byla tedy jeden měsíc), bez jakéhokoli upozornění bude postava smazána - ve hře například zemře. Admini mají plné právo ukončit rozehraný příběh vaší postavy. 
 • Postava se NIKDY nesmí nacházet ve dvou místech najednou. Proto prosíme, aby jste vždy zkontrolovali, zda jste opustili místnosti, kde jste před tím hráli. 
 • To, že nějakou hru vidíte vy, tedy hráč, neznamená, že ji vidí i vaše postava. 
  Př. Thomas nasedne na draka a vyletí s ním do oblak. Rose se schovává za křovím a Thomase potají sleduje <-- Thomas tedy jako postava nemá nejmenší tušení o tom, že se Rose schovává za křovím, pokud to sama Rose nechce, aby to věděl. 
 • Příspěvky prosím piště ve spisovné češtině nebo slovenštině. Jiné jazyky povoleny nejsou. Pokud se vaše postava do našeho světa dostala například omylem a pochází třeba ze Španělska, ve hře můžete zmínit její přízvuk, mohou se jí plést nějaké slova (Ten ovšem ale také musíte zmínit v životopise vaší postavy), ale španělsky prosím nepište.
 • Každý hráč se musí rozepisovat. To znamená, že v žádném případě netolerujeme pouze dvě slova nebo třeba jen *usmála se*. 
  Protože chceme, aby v naší hře byli dobří hráči, hlídejte si, aby vaše posty měly minimálně deset vět. Admini budou jednou za čas posty hráčů kontrolovat. 


Doufám, že jste si pečlivě a řádně přečetli všechny obecné pravidla, která budete dodržovat. Proto můžeme přejít k pravidlům naší hry, kde zjistíme, jak správně hrát. 

Pravidla hraní RPG

 • Každý hráč má právo pouze na jednu postavu a k ní ze začátku jednoho draka. Pokud však vaší postavě pouze jeden drak stačit nebude, za argarské pence si můžete dalšího koupit a nebo jej můžete získat. A to jak vejce, tak dospěléhod draka. 
 • V našem světě žijí nejenom draci, ale různá neuvěřitelná stvoření, která můžete získat pomocí splněných misí. Tyhle stvoření vám přidělí některý admin, který bude vaši misi sledovat.

Teď se pojďme podívat, jaké možnosti máme při psaní


 • Věci, které vaše postava dělá, se píší obyčejně 
  --->
   Rozběhla se po krásně rozkvetlé louce a užívala si ten slastný pocit, kdy jí vítr rozhazoval vlasy do všech stran. 
 • To, co vaše postava říká, se píše buď do hvězdiček, nebo uvozovek 
  ---> Když v tom k ní přiletěl její nejlepší přítel, její drak. **Ahoj chlapče** pozdravila ho na přivítanou a čekala, až k ní skloní jeho obrovskou hlavu. 
  ---> Když v tom k ní přiletěl její nejlepší přítel, její drak. ''Ahoj chlapče'' pozdravila ho na přivítanou a čekala, až k ní skloní jeho obrovskou hlavu. 
 • Myšlenky vaší postavy píšeme pouze do jedné hvězdičky, nebo do lomítka 
  ---> Když se k ní sklonil, silně ho poplácala po hlavě. *Co bych bez tebe dělala* usmála se na něj a v jeho očích uviděla oddanost. 
  ---> Když se k ní sklonil, silně ho poplácala po hlavě. /Co bych bez tebe dělala/ usmála se na něj a v jeho očích uviděla oddanost. 

NA CO SI DÁT POZOR? 

Teď si pro připomenutí zopakujeme několik pojmů, které už jistě dobře znáte. 

---> Mary Sue: 
Nikdo není dokonalý. A ani vaše postava ne. Opravdu není ta nejkrásnější, nejúžasnější, nejchytřejší a neumí ani to, o čem se kdo zmíní. 
Každý má nějaké chyby, zlozvyky nebo třeba vady. A věřím, že i vaše postava nějaké má. Proto se je nebojte ukázat. Všechny vaše chyby vaši postavu dělají skvělou a naprosto vyjímečnou...dodávají jí lidskost a reálnost. A to přesně chceme, ne? 

---> Metagaming: 

Znamená ovlivňování druhé osoby. Přísný zákaz platí jak na hráče, tak na jeho postavy! Porušení se bude trestat! 
Taktéž se do toho počítají i domluvená přátelství a vztahy. Nechejme všechno na náhodě.