Elementy


IGNIS

Ohnivý element

Ohnivé elementy jsou známé pro agresivní povahu a tudíž jsou těžko ochočitelní. Jakmile se někomu povede ochočit si ho, zkrotne a stane se z něj oddaný drak.


Vysktují se v Lavových jezerech v okolí sopky Vulcanis, kde sídlí jejich vládce Vulcán. 

AQUA

Vodní element

Povahově spíše mírné, ale plaché typy. Dají se snáz ochočit než ohnivé elementy, ale nějaká ta trpělivost tam přeci jen musí být.


Menší druhy se vyskytují ve větších jezerech, avšak větší druhy žijí v mořích a oceánech tohoto světa. V jednom znich, Safírová pláň jak tomuto oceánu s oblibou říkají, sídlí i jejich vládce Aquanos 

TERRA

Zemská rasa

Tito draci bývají většinou neutrální a když si je někdo ochočí, často jim dlouho trvá, než začnou nějak reagovat na rozkaz svých pánů. Jsou klidní a vyrovnaní, skoro by se dalo říci lhostejní. A sou to býložravci!


Najdete je jak mezi stromy tak i pod zemí. Tam se většinou schovávají před nálety Ignisů a též si zde dělají hnízda pro svá vejce. Podle legend je hluboko pod zemí jeskyně plná drahokamů a právě v ní sídlí vládce zemského elementu Terros. 

SHAMMAL

Větrná rasa

Element, který patří k těm co se dají ochočit těžko. Když už se to někomu podaří, neustále svým pánům utíkají a schovávají se v mracích.

Najdete je vysoko v horách, kde kladou svá vejce a jednou za pár let slétnou i dolů na zem, takže když budete mít štěstí, nemusíte pro ně šplhat vysoko do hor.


Několik dobrodruhů vyprávělo, že při výšlapu do hor spatřili veliký zámek z mraků. Podle nich právě tam sídlí vládce Stratos, 

ELDINGAR

Blesková rasa

Agresivní k těm, kteří se jim nelíbí, mírnější k těm co se líbí. Tito draci si vlastně vytipují svého pána a když nemají na výběr a musí s ním zůstat, často ho nenávidí. Dalo by se říct, že je snadno ochočitelný, ale získat si jeho důvěru je těžší.


Objevují se hlavně při bouřkách, jinak je jejich pobyt neznámý. Proto je lepší počkat si, až njaký při bouřce přiletí. Vejce kladou do hnízd na zemi, ale někde na místě, o kterém nikdo neví. Též se traduje legenda o králi blesku Elengarovi, který se zjevuje jen při velikých bouřkách.