Speciální elementy

Tyto elementy je možné získat pouze jako odměna nebo za herní peníze.

VENOM

Element jedu

Velmi nebezpečný a agresivní element. Pokud vyrůstá se svým pánem už od vylíhnutí z vejce, není vůči němu tolik agresivní jako teprve ochočený jedinec. Jeho jed je smrtelný, proto se doporučuje spíše se starat o vejce než chytat již dospělého jedince,

Draky tohoto elementu byste našli na temných místech jako v jeskyních a i pod stromem, pokud je stín hodně tmavý. Z nějakého důvodu není tento element agresivní vůču elementu Terra. 

I tento element má svého krále a to obřího jedovatého baziliška Venomiuse žijícího hluboko pod zemí.

Mají spíše radši strážce času než strážce života. Často se dohadují s jinými o tom, který strážce je lepší.

Skuggi

Element stínů

Záludný element. Draci, kteří patří k tomuto elementu bývají často nenápadní a neutrální. Pokud jsou v ohrožení, vytváří iluze, které zmátnou protivníka a drak poté může v pohodě utéct. 

Co se ochočení týče, je v tomhle ohledu přátelský, ale často si s pánem hraje na schovávanou a používá své iluze. Nedokázal by mu však ublížit.

Ukazují se pouze v noci, kdy má jejich moc nejvtší sílu. Jejich vejce byla nalezena vysoko v horách, ale v těch, které elementy Shamal již dávno opustili nebo se do nich neodváží vstoupit. 

I v tomto elementu je král a to Shadow. Král iluzí a jak rád o sobě říká, král temnoty.

Často si před spaním přejou krásné sny a prosí o ně právě strážkyni snů. I když si nejsou jistí, zda vůbec existuje. Občas se také zmíní o strážci života, kterému děkují za jídlo které mají.

Immortui

Element nemrtvých

Tento element je krotký, ale velmi děsivý. Jsou též odanní a pro svého pána by udělali cokoliv, bohužel bývají často odmítáni kvuli jejich vzhledu. Snadno ochočitelný element.

Nemrtví žijí na opuštěných místech jako opuštěné farmy a tak dále. Díky jejich schopnosti procházet zdmi tak často způsobují, že si lidé myslí, že v budovách straší.

I přesto, že má tento element svého krále Immoralta, uctívají spíše strážce smrti než svého krále, neboť věří, že mají ke strážci smrti nejblíže ze všech elementů.