Jack Krueger


Pohlaví: Muž

Věk: 17

Hodnost: Collector


Majetok

Pence: 30

Popis postavy: Jack měří metr osmdesát a má tmavší barvu kůže. Má menší nos, lehce do špičky. Na obličeji má černé tetování rozkládající se po čele zasahující až pod oči a na kořen nosu. Pod levým okem má delší jizvu dosahující až na tvář. Nosí helmu s červeným šátkem po svém otci a dva náhrdelníky po své matce. Prakticky pořád chodí oblečen v černé kabátu a velmi tmavě hnědých kalhotách upevněných koženým opaskem. 

Povaha: Jack je typickým příkladem flákače. Dělá pouze to co chce a kdy chce. Pokud potřebujete aby něco udělal musíte jej nějak zaujmout jinak ho ani za boha nedonutíte aby to udělal. Ze všeho nejvíce pak nesnáší lidi, kteří ho nutí do práce když se mu nechce. I přes to, že uvažuje reálně a logicky, je to velký snílek. Fantazíruje kdykoliv může a jelikož je to flákač tak má většinou času dost. Je to spíše uzavřenější jedinec, který se snaží si hledět svého. Pokud může tak se vyhýbá zbytečným rozhovorům, ale pokud jste již jeho přítelem je otevřený a povídavý. Je velmi upřímný a myslí si, že nemá co skrývat. Rád pobývá v přírodě i ve městě. Vcelku často tyto dvě prostředí střídá. Je velmi klidný a málo co a málo kdo ho rozhodí.

Historie: Narodil se do zapomenuté rodiny vagarů v jedné zapadlejší vesnici na jihu. V jeho rodině i když byl potenciál na vlastnění draků tak byl prakticky nevyužit. Jednou za několik generací se však narodil collector, který se od rodiny vždy odtrhl a většinou vyrazil do světa pro svého draka nebo draky. A Jack právě patří do této generace. Už jako malý moc nechtěl pomáhat na polích rodičů a utíkal prozkoumávat okolí. Tak přišel ke své jizvě na obličeji. Jako obvykle prozkoumával okolí vesnice, tentokráte však dál než obvykle. Byl na loučce u lesa a najednou kde se vzal tu se vzal doslova ze země se vyvalilo mládě Wyverni. To v domnění, že je Jack potrava nebo něco s čím si může hrát nebo snad nepřítel po něm švihlo drápem. Jack se pokusil vyhnout, ale nevyhnul se dostatečně, takže se mládě Wyverni přece jen trefilo a zabořilo relativně hluboko do Jacka svůj dráp. Jako asi by to udělal každý malí kluk Jack okamžitě utekl. Od té doby se však nezačal bát. Ba naopak to v něm probudilo větší vášeň prozkoumávat a poznávat draky. Samozřejmě, když se domů vrátil s rozseklou tváří dostal zákaz chodit ven a byl mnohem pečlivěji hlídán. A jediné kam mohl byly pole rodičů. tak začal nějakou dobu rodičům pomáhat. Díky tomu se něco naučil o konopí a tabáku, které jeho rodina pěstovala. Naučil se i o mnoho jiných bylinkách a rostlinách. Také o dost zesílil a už v té době se začal připravovat na zkoušku dospělosti. Zkouška byla regionální tradicí a konala se každé tři roky. Skládal se ze tří disciplín. Závod v plavání, závod v běhu a boj mezi ostatními chlapci. Prošel každý, ale jen nejlepší si vysloužil tetování, které bylo odznakem hrdosti a úcty. Bylo to v principu jednoduché. Stačilo být mezi prvními třemi v závodech a vyhrát boj. Pro tehdy začínajícího flákače Jacka bylo nemyslitelné aby to bral vážně nebo se alespoň trochu snažil, ale rodiče mu dali dostatečnou motivaci na to aby dokonce i vyhrál. Slíbili mu, že mu dovolí odejít pokud bude první. Jack vyhrál jen tak tak, ale přece. Na cestu dostal od matky dva náhrdelníky a od otce helmu a červenou čelenku. Pak už si vzal jen svou tašku přes rameno pár vaků a nůž na bylinky. A dál? A dál už jen vyrazil do světa se flákat a sem tam něco prozkoumávat, ale hlavně získat své draky.