Zak 

Zak 

se narodil jako deváté dítě argarianského rodu Y´reth. Jeho matka zemřela, když mu bylo 6 let. Pro Zaka to byla těžká rána a tak i přesto že mu otec zajistil učitele a chůvy často utíkal do ulic přístavního města, ve kterém jeho rod žil. Díky exotickým návštevníkům a míšení se různých kultur v přístavu se naučil spoustu věcí o světě. Jednoho dne byl Zak svědkem duelu, což ho tak uchvátí, že přesvědčí otce, aby mohl začít s bojovým výcvikem o dva roky dříve než je běžné. Hned jak Zak završil desátý rok, dostal svého prvního draka. (Aqua - Nidhogg) Na naléhání svého otce a pobízení bratrů zkusí štěstí v aréně, kde jeho první drak umírá. Zdrcen žalem se mladý Zak soustředí pouze na výcvik a další draky odmítá. Dalších několik let probíhalo ve stejném rytmu - učení, výcvik, pochůzky a práce pro rod... Šestnáctý rok se Zak stává dospělým mužem. Zakončuje svůj výcvik a domácí studium, dostává vlastní sídlo a poznává první ženu... Ještě ten samý rok nastupuje na bardskou univerzitu i přes nevoli otce. Po pěti letech studia se Zak těsně před ukončením nechá zatáhnout do studentského duelu kvůli drobným neshodám v názoru. Svého protivníka omylem zabije a je ze školy okamžitě vyloučen.

 Později zjišťuje, že jeho protivník byl příslušník silnějšího argariánského rodu. Rodina, se kterou měl Zak už i tak špatné vztahy se bojí pomsty, se shodne na tom, že Zak bude vyhoštěn a zároveň na něj vypíší i odměnu. A tak se Zak stává ze dne na den ze šlechtice téměř psancem...
V současnosti je Zakovi 23 let, je nevysoké postavy (kolem 170 cm) má bílé vlasy jako všichni z rodu Y´reth a už od narození trpí heterochromií (jedno oko fialové a druhé zelené) v důsledku toho je nucen nosit přes fialové oko pásku, protože některá náboženství to berou jako prokletí a tak se chce vyhnout problémům. Povahu Zak zdědil po své nepředvídatelné a emociálně nestabilní matce k čemuž se přidala i jeho přirozená lenost.
Od té doby co se začal toulat po světě a dozvěděl se o životě něco víc, pohrdá povýšeným chováním argariánů a dračím boji v arénách. Nenávist k arénám ho drží od té doby, co v ní zemřel jeho první drak. Zak si přísahal, že nikdy nepošle dalšího draka do arény. Díky své toulavé povaze nedokáže zůstat příliš dlouho na jednom místě. Cestuje nejraději v noci kvůli tomu, že miluje noční nebe.
Protože vystudoval bardskou univerzitu a přečetl spoustu epických básní a písní o hrdinech tak se až nezdravě zajímá o poklady a artefakty. Ze stejného důvodu si užívá hraní na loutnu, dobré jídlo a pití, duely a příležitostný flirt.(život zhýralého umělce
Vydělává si hraním po hostincích a příležitostnou krádeží vyšším vrstvám. 


Inventár

Mince: 1

Predmety

čutora na vodu
sušené mäso